Programator Java

SC Wittmann & Partner Computer Systems SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea de aplicatii Java pe baza specificatiilor primite de la responsabilul de proiect
- testarea codului pentru a corespunde cu criteriile de acceptare

CERINTE

- cunostinte de Swing/SWT, JDBC, XML, Eclipse, cunostinte minime HTML/CSS.
- cunoasterea limbii engleze
- experienta in SQL consituie un plus
- experienta in dezvoltare de aplicatii server constituie un plus

BENEFICII OFERITE

Oferim un mediu de lucru competitiv, interactiune cu profesionisti din intreaga lume, traininguri extensive si posibilitatea de a construi o cariera.

Wittmann & Partner, cu sediul in Sibiu, este furnizor global de solutii software si este specializat în dezvoltarea de software pentru clienti din intreaga lume. WPCS se concentreaza pe dezvoltarea de aplicatii internet, intranet si client/server, pentru platformele AS/400 IBM, Windows, si UNIX.. Oferim solutii IT profesionale pentru a satisface exigentele pietelor romanesti cat si a celor internationale. WPCS are o noua arie cu extindere rapida ca centru de competenta Java pentru clientii nostri din Germania, Austria si Elvetia.