Medic veterinar pentru rubrica < Sfatul specialistului > (site animale companie)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie IT angajeaza in sistem part time / full time sau in sistem de colaborare, pe proiect, Medic veterinar.

Activitatea se desfasoara acasa. Programul este unul flexibil ( nu exista obligativitatea desfasurarii activitatii intre anumite ore, nu exista obligativitatea atingerii unui anumit target lunar/saptamanal sau zilnic cu privire la numarul orelor lucrate ) .

Colaborarea se poate desfasura si de la distanta.

Viitorul partener va fi in principal responsabil de:
1.Conceperea de continut nou pentru site-ul nostru de animale de companie;
2.Interactiunea cu vizitatorii site-ului.

Detalierea responsabilitatilor:
1.Identificarea segmentelor tinta de public carora li se adreseaza site-ul nostru;
2.Analizarea site-urilor concurente;
3.Identificarea informatiilor pe care le cauta in general pe internet detinatorii de animale de companie ;
4.Administrarea blogului site-ului: adaugarea periodica de articole, aprobarea comentariilor, raspunsuri date vizitatorilor ;
5.Administrarea rubricii "Sfatul specialistului";
6.Administrarea forumului de discutii: lansarea de noi topicuri, aprobarea comentariilor vizitatorilor, raspunsuri date vizitatorilor;
7.Identificarea de noi modalitati prin intermediul carora poate fi crescut numarul vizitatorilor vechi ce revin pe site;
8.Identificarea de noi modalitati prin intermediul carora poate fi crescut numarul vizitatorilor noi ce acceseaza site-ul pentru prima data.

Anuntul este valabil pentru toate localitatile.

CERINTE

-Studii de specialitate finalizate in domeniul medicinei veterinare;
-Capacitatea de a scrie articole atractive despre animalele de companie;
-Bune abilitati de comunicare si consiliere;
-Deschidere / transparenta ;
-O buna disciplina a muncii;
-Initiativa.

Postul nu necesita cunostinte de programare site-uri sau de design web. Postul nu necesita cunostinte de realizare de site-uri.

BENEFICII OFERITE

-Salariu fix;
-Bonusuri de performanta;
-Posibilitatea de a lucra de acasa;
-Program flexibil;
-Posibilitatea ca activitatea sa fie dezvoltata in timp;
-Posibilitatea de a colabora si in alte arii de interes.