Manager Regional de Vanzari

TALENTSTREAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, un jucator important pe piata productiei de vinuri, recrutam persoane entuziaste, care sa fie responsabile de:

- Identifica potentialului zonal;
- Respectarea standardului de mercantizare ;
- Urmareste cresterea gradului de prezenta al produselor companiei in magazine si asigura o acoperire zonala optima;
- Asigura realizarea platilor si a incasarilor in termenele de plata stabilite contractual
- Negociaza cu distribuitorii resursele ce trebuie alocate in vederea unei bune desfasurari a activitatii de distributie
- Transmite datele din teritoriu referitoare la actiunile de vanzari / marketing si analizeaza evolutia activitatii la nivel zonal pentu produsele companiei dar si pentru produsele concurente.
- Raspunde de realizarea indicatorilor specifici de performanta si de realizarea obiectivelor stabilite de conducere.
- Se preocupa de cresterea gradului de satisfactie al clientilor si de imbunatatirea activitatii de vanzare

CERINTE

- absolvent studii superioare
Experienta de minimum 2 ani intr-o functie similara in domeniul FMCG
- Disponibilitate la deplasari
- Excelente abilitati de negociere, planificare si comunicare;
- Capabil sa lucreze singur in teren;
- Abordare pozitiva;
- Onestitate,integritate

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare