Instalator Termic

Die Elbmonteure - Service GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

VINO IN ECHIPA NOASTRA!
Elbmonteure Service | Zeitarbeit Hamburg, cu sedii in Hamburg si Dresden, sprijina companiile specializate la nivel regional și din toata Germania cu proiecte legate de echipamente tehnice de constructii. Activitatea noastră principala, in calitate de furnizor de servicii de personal și partener contractual, este furnizarea profesionala de servicii de asamblare in domeniile termic, sanitar, refrigerarii / climatizarii, ventilatiei, electrice și constructiilor conductelor.
Veniti alaturi de noi si imbogatiti echipa noastra cu know-how-ul dvs.!
Pentru a ne sprijini echipele, căutăm incepand cu cea mai timpurie dată posibilă:
Instalator senior Termic (m / f / d)
Experiență, calificări, cunoștințe și abilități:

• Școală generală/ Școală profesională;
• Diplomă de absolvire a cursului de instalator gaze sau asimilate;
• Instalator autorizat ANRE in domeniul gazelor naturale
• Experiență de minimum 2 ani în domeniul gazelor naturale;
• Persoana dinamica, indemanatica, atenta la detalii;
• Orientare catre calitate in executie;
• Productivitate (incadrarea in normele de timp)
• Capacitate de lucru în echipă
• Cunoasterea limbii germane la nivel conversational (incepator)
• Permis de conducere cat. B (preferabil)
• Disponibilitate de a lucra pe santiere diferite, amplasate in locatii de pe intreg teritoriul Germaniei
• Loc de munca sigur cu contract de munca nedeterminat
• Salariu atractiv, diurna si ore suplimentare platite. Remuneratie bazata pe performanta, in conformitate cu tariful BAP (peste tarif)
• Conform contractului beneficiati de asigurare medicala si asigurare sociala
• Echipamente de primă clasă – instrumente, unelte si scule profesionale (de ex. Würth), imbracaminte si incaltaminte
• Suport personal si asistenta in limba romana
• Oportunitati bune de dezvoltare si avansare
• Lucrul pe santiere diverse

CERINTE

Sarcini:
• Efectuarea lucrarilor de asamblare in domeniul incalzirii
• Instalatii de incalzire in cladiri vechi și noi
• Efectuarea sarcinilor generale de instalare
• Managementul și supravegherea echipelor de asamblare
Formare finalizată ca instalator sau calificare comparabilă
- Experiență în instalarea sistemelor de instalații sanitare și termice în industria
construcțiilor
- Cunoștințe de așezarea conductelor și asamblarea fitingurilor
- Înțelegerea reglementărilor și standardelor de construcție
- Mod de lucru atent și precis
- Abilitatea de a lucra în echipă și bune abilități de comunicare
- Permisul de conducere clasa B
-Limba Germana nivel incepator A

BENEFICII OFERITE

Die Elbmonteure Service GmbH
Bredowstrasse 10, 22113 Hamburg
Mihai Jinga | Elbmonteure Service GmbH jinga@elbmonteure-service.de
Tel 00491714378421
Elbmonteure Service | Zeitarbeit Hamburg

-Elbmonteure Service | Zeitarbeit Hamburg, cu sedii in Hamburg si Dresden, sprijina companiile specializate la nivel regional și din toata Germania cu proiecte legate de echipamente tehnice de constructii. Activitatea noastră principala, in calitate de furnizor de servicii de personal și partener contractual, este furnizarea profesionala de servicii de asamblare in domeniile termic, sanitar, refrigerarii / climatizarii, ventilatiei, electrice și constructiilor conductelor.