Farmacist

Farmaciile Dona

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala sau fara, insotita de o informare si consiliere adecvate pentru pacient
• Verificarea dozelor si asigurarea ca medicamentele sunt eliberate si etichetate in mod corect si in conditii de siguranta
• Asigura consilierea si consultanta pacientilor cu privire la tratamentul afectiunilor minore si a posibilelor efecte secundare ale medicamentelor sau intervenite in urma interactiunii cu alte medicamente sau tratamente
• Asigura conservarea si eliberarea produselor medicamentoase, a produselor igienico-cosmetice, precum si a dispozitivelor medicale, raspunzand de calitatea acestora.
• Asigura prepararea, conservarea si eliberarea produselor magistrale.
• Raspunde de activitatea din farmacie in lipsa farmacistului sef.
• Respecta principiile eticii si deontologiei profesionale.

CERINTE

• Studii superioare finalizate de farmacie.
• Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor, avizat pe anul in curs;
• Cunostinte de Microsoft Office
• Cunostinte privind regulile de buna practica farmaceutica.
• Capacitatea de analiza si sinteza a informatiilor.
• Capacitati de ascultare si de consiliere a pacientiilor
• Persoana persuasiva, calma, entuziasta, cu spirit de initiativa, orientata spre rezultate si deschisa provocarilor.

BENEFICII OFERITE

• Forma de angajare este aceea de contract de munca pentru o perioada nedeterminta si toate veniturile se regasesc pe fluturasul de salariu
• Se respecta norma de lucru de 168 -176 ore/luna
• Orele lucrate in weekend sunt incluse in norma de 168 -176 ore /luna si sunt platite suplimentar. Farmacistul lucreaza 2 weekend –uri in fiecare luna si beneficiaza in total de 8 zile libere lunar
• Ore suplimentare efectuate sunt platite conform legii
• Taxa anuala la Colegiul Farmacistilor precum si polita de malpraxis sunt platite de companie
• Program de dezvoltare si instruire continua
• Evaluarea performantelor este obiectiva si se realizeza cu ajutorul unor instrumente care sunt in permanenta sub controlul farmacistului
• Este promovata munca in echipa si initiativa la locul de munca
• In Farmaciile Dona, farmacistul are la dispozitie proceduri de lucru clare si suportul tehnic necesar bunei desfasurari a lucrului in farmacie
• Bonus suplimentar de sarbatori
• Premii pentru excelenta
• Card de angajat( reduceri suplimentare in Farmaciile Dona)

Compania SIPECOFAR este prezenta pe piata din anul 1993. Pana acum ne-am diferentiat prin oferirea de consultanta de calitate celor care trec pragul farmaciilor noastre. In continuare, viziunea noastra este ca “Farmaciile DONA” sa devina cel mai IUBIT si RESPECTAT lant de farmacii pe piata romaneasca, prin dezvoltarea unei afaceri sigure si durabile, cu Farmacisti cunoscuti si respectati de catre comunitate. In cadrul companiei noastre sunt apreciate: talentul de a munci cu oamenii, responsabilitatea, initiativa, experienta si profesionalismul. Toate aceste calitati sunt rasplatite corect si in moduri in care conteaza: oportunitati de avansare, facilitati si desigur printr-un pachet salarialcompetitiv.
Reteaua de farmacii este impartita in 6 centre regionale conduse de Directori de regiuni, acestia avand in subordine Coordonatorii de farmacii.