Designer Web - Flexibil - Acasa

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie IT angajeaza pe termen lung, de la distanta, in sistem part time / full time sau pe proiect, in sistem de colaborare, cu program flexibil si cu activitate desfasurata acasa, Designer web.

Responsabilitati:
-Realizarea de concepte grafice diverse pentru site-uri de prezentare si magazine virtuale din domenii diferite de activitate;
-Proiectarea separata a diferitelor elemente de design ce intra in componenta unui site.

Activitatea se desfasoara acasa. Programul este unul flexibil.

Fiecare proiect este supus unei analize prealabile, existand o perioada de documentare inainte de incepere.

Se incheie contract de munca sau contract de prestari servicii.

CERINTE

Minim un an experienta in design web.

Este necesar ca viitorul partener:
-Sa avanseze recomandari cu privire la elementele ce alcatuiesc identitatea unei firme, fiind pregatit pentru situatiile in care recomandarile avansate nu sunt luate in considerare si fiind dispus sa se adapteze noilor solicitari;
-Sa avanseze propuneri privind organizarea continutului si sa realizeze schite ale viitoarelor site-uri;
-Sa conceapa si sa realizeze materiale pentru campanii de promovare online;
-Sa realizeze efectiv propuneri de design pentru diferitele proiecte la care lucreaza.

Anuntul este valabil pentru toate localitatile.

BENEFICII OFERITE

*Salariu sau onorariu fix pe proiect;
*Bonusuri de performanta;
*Program flexibil;
*Posibilitatea de a lucra de acasa;
*Posibilitatea de a dobandi experienta si in alte arii de interes.
*Posibilitatea de promovare in timp.