Broker de asigurari

Marshaly-Zepter IFABAR

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Promoveaza si vinde produse de asigurare
• Prospecteaza piata tinta, identifica clientii noi si mentine portofoliul de clienti existenti
• Acorda consultanţa de specialitate clienţilor in vederea incheierii contractelor de asigurare
• Intocmeste ofertele
• Inregistreaza şi mentine la zi bazele de date
• Urmareste si mentine valabilitatatea politei de asigurare pe perioada derularii sale

CERINTE

• Persoane dimamice, serioase cu spirit antreprenorial (minim 25 ani)
• Bune abilităţi de comunicare şi negociere
• Perseverenta in finalizarea sarcinilor
• Orientare către obţinerea de rezultate
• Experienţa în vânzarea de produse şi servicii financiare, constituie un avantaj
• Existenta unui portofoliu de clienti constituie un avantaj
• Cunoaşterea pieţei asigurărilor şi a produselor de asigurări, constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Cele mai mari comisioane din piata
- Vi se ofera know how-ul necesar afacerii si cea mai performanta platforma de emitere on-line a politelor care va permite sa emiteti politele de acasa sau din biroul clientului
- Vi se ofera cursuri de pregatire profesionala si de vanzari
- Afacere proprie bazata pe Contract de Mandat
- Posibilitatea de a dezvolta o structura MLM in functie de implicare full-time sau part-time
- Suport in recrutarea de noi membrii ai structurii
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung intr-un puternic grup de companii activand in mai multe domenii de activitate.

Parte a grupului Zepter, Marshaly-Zepter IFABAR este o societate specializata in intermediere si brokeraj in asigurari care a decis sa isi extinda aria de acoperire prin dezvoltarea unei retele nationale, oferind partenerilor sai viitori un orizont lung si profitabil de dezvoltare a propriei afaceri.