Asistent Comercial vorbitor de limba turca

TRENKWALDER SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, furnizor de componente si sisteme de asamblare, este in cautarea unei persoane calificate pentru pozitia de Asistent Comercial vorbitor de limba turca pentru filiala sa din Cluj-Napoca.

Responsabilitati
- Identificarea si contactarea companiilor din Turcia, potentiali clienti pentru cumpararea de componente si sisteme de asamblare;
- Initierea si mentinerea unei relatii comerciale cu potentialii clienti;
- Vizitarea clientilor in Turcia pentru prezentarea produselor;
- Cunoasterea activitatii si produselor competitiei;
- Respectarea politicii companiei privind vanzarea produselor;

CERINTE

- Bune cunostinte de limba turca si engleza (scris si vorbit);
- Bune cunostinte operare PC (Microsoft Excel-nivel avansat);
- Abilitati excelente de comunicare si relationare;
- Orientare catre piata si client;
- Orientare catre rezultate si in special catre vanzare;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv, un mediu de lucru profesionist si sprijin constant in dezvoltarea carierei.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.