AREA SALES MANAGER (BUSINESS)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participa la stabilirea si implementarea strategiei de vanzari in zona geografica;
• Promoveaza solutiile tehnice ale companiei catre partenerii de afaceri (companii beneficiare sau partenere);
• Pastreaza contactul cu clientii si urmareste proiectele din zona alocata;
• Propune solutii tehnice customizate nevoilor clientilor si ofera suport in toate fazele de
implementare a unui proiect;
• Se preocupa in permanenta de prospectarea pietei telecomunicatiilor, utilizand
canalele de informatii existente atat in interiorul cat si in exteriorul Companiei;
• Coopereaza cu celelalte departamente din cadrul companiei ( Marketing, Customer Support,
Etc.) pentru implementarea termenilor contractuali;
• Intocmeste periodic rapoarte de vanzari, precum si rapoarte privind activitatea agentilor din subordine;
• Promoveaza serviciile companiei in conformitate cu Regulamentul de ordine interioara si ale manualului de politici si proceduri;
Posibilitati de avansare - Corporate;

CERINTE

• Absolvent studii superioare ;
• Experienta in vanzari de minim 1 an;
• Abilitati de comunicare si relationare;
• Abilitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte ;
• Cunostinte MS office, Outlook ;

BENEFICII OFERITE

Se vor prezenta pe larg la a doua etapa a selectiei;