Area sales manager

EUROGEST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea de noi clienti si mentinerea relatiilor cu clientii din portofoliul existent.
- Elaboraza proceduri si instructiuni specifice activitatilor de marketing si vanzari.
- Stabileste responsabilitati pentru agentii de v¿nzari din zona de activitate.
- Monitorizeaza activitatea agentilor de v¿nzari din zona de activitate.
- Stabileste criteriile pentru evaluarea performantelor la agentii de vanzari din zona de activitate.
- Analizeaza cererea de oferta/nota de comanda sub aspectul corectitudinii, precum si sub aspectul definirii corecte si complete a acestora daca aceasta depaseste limita de competenta a agentilor .
- Verifica intocmirea documentatiei de ofertarein cooperare cu factorii cu responsabilitatiin acest sens.
- Analizeaza prevederile contractelor primite de la clienti, sub aspectul profilului de activitate si disponibilitatilor existente, transmite proiectele de contract functiilor cu atributiuniin analiza contractului desemnate de Directorul general.
- Urmareste finalizarea analizei la termenele stabilite.
- Raspunde de incasarile pentru marfa livrata.
- Raspunde ca livrarile si contractele sa fie garantate cu instrumente de plata (CEC, BO, O.P. garantie bancara).

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice;
- Experienta minima 5 ani in domeniul vanzarilor pe o pozitie similara, preferabil in domeniul constructiilor;
- Capacitati dovedite de organizare, comunicare, coordonare si control;
- Aptitudini de negociere, persuasiune si spirit antreprenorial;
- Abilitati manageriale, capacitate decizionala si de asumare a deciziei;
- Responsabilitate, dinamism, initiativa si orientare spre rezultate si calitate;
- Flexibilitate si disponibilitate;
- Cunostinte generale de operare a computerului, MS Office, Excel, s.a.m.d.;
- Permis de conducere .

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial deosebit de motivant constand intr-o parte fixa + bonusuri din vanzari;
- Posibilitati reale de promovare in functie de performante;
- Oportunitatea de a lucra intr-un climat organizational propice dezvoltarii personale;
- Masina, laptop, telefon;

DESCRIEREA FIRMEI

-recrutarea si plasarea fortei de munca-