Area Sales Manager

Fiora Bath

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti existenti in zona de responsabilitate;
• Prospecteaza piata in vederea calificarii de clienti noi si este responsabil de intregul proces de vanzare;
• Asigura acoperirea zonei alocate prin contactarea directa si telefonica a potentialilor clienti, activitate ce reprezinta minim 75% din timpul legal de lucru;
• Urmareste realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
• Participa la negocieri, intocmeste contractele aferente, monitorizeaza derularea si finalizarea aceastora;
• La cerere executa orice alta sarcina care are legatura cu obiectivul postului ocupat;
• Stabileste si participa la intalnirile cu clientii;
• Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
• Intocmeste documentele comerciale : oferte, contracte de vanzare cumparare, etc.

CERINTE

Pregatire de specialitate profil tehnic/economic
• Experienta in vanzari (preferabil in domeniul sanitar): minim 1 an
• Operare MS Office
• Permis de conducere categoria B (minim 3 ani experienta)
• Mijloc de transport propriu
• Abilitati de comunicare si promovare produse
• Creativitate si spirit de initiativa
• Capacitate de analiza si sinteza

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + Comisioane din vanzari

Suntem o companie din industria productiei de mobilier de baie lider pe piata europeana in inovatie si design.