AGENT COMERCIAL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

A- planifica, organizeaza si controloeaza achizitia de deseuri ambalaje din zona; coordoneaza si supervizeaza echipa suport in vederea achizitie deseuri de ambalaje in zona arondata, respectiv sofer, incarcator, manipulant, motostivuitorist.
B- Asigura mentinerea relatiei cu furnizorii, autoritatile locale sau nationale pe zona de care este responsabil, si dezvolta strategia de achizitii pe zona respectiva.
C- Coordoneaza activitate punctului de lucru din punct de vedere operational: gestiune mijloace fixe, supraveghere activitate, gestiune deseuri presate si ambalate, in vederea livrarii catre terti, sau alt punct de lucru.
D- Gestioneaza sumele de bani primite avans, prin orice mijloc, card emis de societate, nominal, sau in cash, in vederea platilor catre furnizori deseuri ambalaje, in mod direct sau prin intermediul soferilor.

CERINTE

Cunoştinţe :
• Legislatie de mediu, legislatie rutiera, cunostinte contabilitate primara.
• Cunostinte a mediului concurential de afaceri.
Deprinderi:
• Capacitate dezvoltata de comunicare si abilitati de negociere.
• Capacitate de utilizare a tehnicilor de marketing in activitatea comerciala.
• Usurinta in lucrul cu documentele specifice (facturi, contracte, chitanţe, op, cec etc.).
• Exprimare concisă şi clară prin utilizarea corectă a terminologiei de specialitate.
• Capacitatea de organizare eficientă a activităţii şi de respectare a instrucţiunilor scrise şi verbale.
• Usurinta in utilizarea echipamentelor IT / comunicare.
Alte cerinţe:
• Responsabilitate, insistenţă, perseverenţă, competitivitate, echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine, capacitate de lucru în condiţii de stres, ţinută impecabilă, preocupare pentru perfecţionarea pregătirii profesionale.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut, cu standarde profesionale inalte, posibilitate de dezvoltare profesionala intr-o companie lider pe piata in domeniul sau de activitate (colectare deseuri nepericuloase).