Agent Asigurări de Viaţă - Cod AAV-164

SC Alico Asigurari Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfăşurare activităţi profesioniste de prospectare şi vânzare în domeniul asigurărilor de viaţă, sănătate şi pensii private
- Respectarea tuturor standardelor agreate cu managerul direct şi compania
- Oferirea de servicii de analiză şi identificare a nevoilor financiare personale

CERINTE

- Excelente abilităţi de comunicare
- Orientare pe activităţi generatoare de rezultate (vânzări)
- Perseverenţă şi ambiţie
- Spirit antreprenorial, cunoştinţe în domeniul vânzărilor
- Capacitatea de a dezvolta portofolii de potenţiali clienţi

BENEFICII OFERITE

- Sistem de compensare extrem de competitiv, orientat către productivitate ridicată şi calitate
- Beneficii semnificative pentru performanţe înalte
- Instruire (training) şi pregătire profesională specifică la cele mai înalte standarde
- Posibilitatea de a te dezvolta în domeniul serviciilor financiare

Strategia de afaceri şi managementul consecvent ne-au sprijinit să obţinem o poziţie strategică pe piaţa asigurărilor de viaţă din România. Cu siguranţă putem creşte mai mult; din acest motiv avem nevoie de participarea şi sprijinul tău. Trimite aplicaţia ta la adresa de email: salesrecruitment@alico.ro. Te rugăm să notezi codul poziţiei (cod AAV-166) în subiectul aplicaţiei. Candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru interviu.

Alico Asigurări România S.A. este companie MetLife, Inc. MetLife, Inc. este un lider global în asigurări, planuri de pensie şi programe de beneficii pentru angajaţi, oferind servicii pentru 90 de milioane de clienţi în peste 60 de ţări.
Prin filialele şi companiile sale afiliate, MetLife deţine poziţii de conducere în pieţe din Statele Unite, Japonia, America Latină, regiunea Asia Pacific, Europa şi Orientul Mijlociu.