Accountant

Soft-Temax SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunostinte de utilizare sistem informatic SAGA , minim 1 an;
- experienta pe un post similar de minim 6 luni;
- abilitati de utilizare a calculatorului; cunostinte avansate de operare Ms Office(Word, Excel, Outlook);
- atentie la detalii;
- bune abilitati de planificare/organizare;
- capacitate de organizare;
- studii superioare in domeniul economic;
- abilitati comunicare si cooperare;
- experienta in audit financiar reprezinta un avantaj

CERINTE

Descrierea postului:
- inregistrari contabile: casa, banca, facturi de furnizori diversi, deconturi, facturi clienti;
- contabilitate primara si gestiune – operare - verificare documente: NIR, bon consum, note predare, facturi, chitante, etc ;
- evidenta clientilor: scadente, reconciliere solduri;
- evidenta furnizorilor: scadente, reconciliere solduri;
- confirmari de sold cu partenerii;
- organizare si arhivare documente financiar contabile (fizic si electronic);
- verifica corectitudinea datelor din situatiile finnaciare si pregatirea rapoartelor interne;

BENEFICII OFERITE

Salarizare motivanta
Mediu de lucru placut

- Doar candidatii selectati vor fi contactati ( uzual pana la 5% din totalul candidatilor)

DESCRIEREA FIRMEI

www.temax.ro