Functionar Economic

SC ROMERCATO PRODIMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare etc) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice, licitatii si ridicarile de numerar in lei si valuta;
2. Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);
3. Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
4. Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
5. Intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
6. Introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile documentelor efectuate de catre alte posturi;
7. Intocmeste zilnic situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei, a cursului valutar;
8. Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
9. Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice;
10. Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica.

CERINTE

-experienta in contabilitate 1-3 ani

SC Romercato Prodimpex SRL este o companie producatoare de mobila din lemn masiv de rasinoase, pentru copii si tineret, destinat exclusiv exportului.