Expert Resurse Umane

S.C. PROLEMN S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Construirea si implementarea strategiei de resurse umane

• Coordonarea in elaborarea procedurilor si verificarea respectarii lor

• Actualizarea si gestionarea fiselor de post, ROI si CCM

• Implementarea sistemului de evaluare al angajatilor pe baza analizei muncii

• Proiectarea si gestionarea unui nou sistem de recompensare a performantelor

• Implementarea politicilor de resurse umane (integrare, pregatire profesionala, motivare si relatii de munca)

• Asistarea managerului de resurse umane in realizarea si implementarea grilei de salarizare in conformitate cu reglementarile in vigoare si studierea consecintelor aplicarii acesteia

• Elaborarea şi implementarea programelor de evaluare a personalului si a sistemelor de motivare

• Identificarea nevoilor de instruire ale personalului, în colaborare cu managementul

• Elaborarea si prezentarea de rapoarte,statistici, situatii superiorilor ierarhici

CERINTE

• Studii superioare de specialitate

• Minim 3 ani experienta profesionala intr-o pozitie similara

• Excelente cunostinte profesionale în gestionarea ariilor strategice de resurse umane : strategia capitalului uman, managementul performantei (inclusiv compensatii si beneficii, evaluare si dezvoltare)

• Foarte bune abilităti de comunicare si negociere

• Experienta anterioara in domeniul productiei si cunoasterea limbii engleze constituie avantaj

• Organizat si atent la detalii, responsabil, dinamic si cu spirit de initiative

• Experienta in utilizarea metodelor de evaluare si masurare a performantei

• Utilizarea KPIs - stabilirea indicatorilor de performanta; utilizarea standardelor de performanta; evaluarea in functie de competente

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a participa la cursuri de specializare in strainatate si posibilitate de promovare

• Posibilitatea de formare a unei cariere, mediu de lucru stabil

• Pachet salarial competitiv si alte beneficii in functie de performante

S.C. PROLEMN S.A. este cea mai importanta investitie straina a grupului de firme KASTAMONU ENTEGRE A.S. cel mai mare grup din Turcia in procesarea lemnului.
Infiintat in 1991, cu un numar de peste 700 de angajati, S.C. PROLEMN S.A. continua sa isi consolideze pozitia de lider in grupul din care face parte privind industria de procesare a lemnului prin investitia semnificativa, in urma careia va deveni cea mai importanta investitie straina in Romania.