Director Comercial

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, o companie privata ce activeaza in domeniul constructiilor de utilaje industriale, cautam un Director Comercial.

Rol – coordonarea activitatii comerciale in cadrul companiei, cu accent pus pe comercializarea utilajelor forestiere catre clienti nationali si internationali.

Responsabilitati
-gestionarea intregii activitati comerciale pentru segmentul de business alocat;
-initierea si implementarea unor programe alternative de atragere a potentialilor clienti;
-coordonarea unei echipe de 5-6 persoane, formata din specialisti marketing, ofiteri achizitii si asistenti vanzari;
-coordonarea dealer-ilor externi;
-mentinerea unei relatii stranse cu clientii nationali si internationali;
-analiza si imbunatatirea portofoliului de furnizori ai companiei;
eficientizarea procedurilor de achizitii;
-raportare periodica catre actionarii companiei.

CERINTE

-5-6 ani experienta in domeniul comercial pe partea de achizitii si/sau promovare/vanzari;
-studii superioare finalizate;
-persoana flexibila, dispusa sa invete si sa se adapteze unui mediu nou;
-persoana autonoma, capabila sa ia decizii;
-cunostinte de limba engleza la un nivel avansat;
-cunostinte de limba germana constituie un mare avantaj.

BENEFICII OFERITE

-salar atractiv
-bonuri de masa
-masina de serviciu

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.