Consultant ERP / Economist - Tg Mures

SYSGENIC GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul consta in coordonarea echipei iBS (www.2ibs.ro) si implicarea activa in partea de analiza / implementare a solutiei din clasa ERP pe care echipa noastra o dezvolta.

Responsabilitatile tale vor fi, in general:
- Asisti echipa de vanzari in clarificarea beneficiilor si avantajelor clientului in folosirea solutiei iBS;
- Participi la procesele de post-vanzare, analizezi si identifici cerintele de business ale clientului;
- Stabilesti functionalitatile si te consulti cu echipa de dezvoltare software pentru identificarea solutiei optime privind particularitatile cu care va fi implementat iBS la client;
- Participi la implementarea solutiei la clienti, acorzi suport pentru acestia;
- Produci documentele aferente procesului de analiza / modificari legislative care au implicari asupra aplicatiei;
- Te sfatuiesti in mod constant cu ceilalti consultanti ERP pentru bunul mers al proceselor de analiza / implementare ale solutiei iBS;
- Te sfatuiesti cu echipa de vanzari asupra detaliilor specifice clientului si maparii acestora in cadrul iBS;
- Raportezi catre managementul executiv.

CERINTE

- Studii superioare (preferabil profil economic);
- Abilitati de comunicare interpersonala;
- Experienta relevanta in aplicarea legislatiei fiscale, impozite, taxe, finante; cunoasterea standardelor internationale reprezinta un avantaj;
- Experienta de lucru cu unul din procesele economice de gestiune / productie / analiza statistica / managementul contratelor / bugete si costuri dintr-o organizatie;
- Notiuni de baza in lucrul cu baze de date, sisteme ERP, arhitecturi de sistem;
- Excelente abilitati de comunicare, orientare spre client;
- Capacitatea de a elabora analize de business;
- Gandire analitica si capacitate de sinteza; atentie la detalii;
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor convenite;
- Operare PC la nivel cel putin bun, MS Office.

Avantaj:
- Experienta in lucrul cu o solutie de tip ERP;
- Experienta in analiza/implementarea unei solutii de tip ERP;
-Cunostinte aprofundate de arhitecturi de sisteme integrate;

BENEFICII OFERITE

Pachet motivational pentru cei mai buni: salariu net, training structurat, teambuilding, abonamente la sport (innot, aerobic, fitness, tenis).
Posibilitati de avansare in cariera.
Te intampina o echipa primitoare si un mediu de lucru profesionist.

Sysgenic este o companie puternica si dinamica ce ofera solutii high-tech pentru problemele complexe din domeniul IT.