Specialist Logistica

Faurecia Seating Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia Seating Romania angajeaza in cadrul fabricii din Ramnicu Valcea un Specialist Logistica cu urmatoarele sarcini si responsabilitati:

- comunica si pune la dispozitia fabricii procedurile, metodologiile si standardele specifice departamentului de logistica;
- propune strategii de dezvoltare si imbunatatire a proceselor de logistica;
- efectueaza analiza fluxului de informatii privind materialele (MIFA);
- defineste semestrial obiectivele departamentului de logistica si consolideaza un plan de actiune cu Managerul de Logistica;
- defineste mijloacele in vederea inchiderii actiunilor din planul de actiuni si asigura obtinerea de rezultate;
- asigura aplicabilitatea sistemului Kanban (pull-system);
- realizeaza traininguri si face coaching cu angajatii;
- identifica si implementeaza “best practices”.

CERINTE

- studii superioare (preferabil profil inginerie sau stiinte economice);
- experienta anterioara intr-un mediu de productie (preferabil in industria automotive);
- minim 3 ani experienta pe o pozitie similara in departamentul de logistica;
- experienta in dezvoltarea relatiilor cu clientii si cu furnizorii;
- cunostinte avansate de operare Microsoft Office (experienta operare in SAP - constituie avantaj);
- cunostinte limba engleza - nivel avansat;
- abilitati de comunicare si negociere;
- rezistenta la stres si factori perturbatori;
- capacitatea de a propune solutii si de a implementa schimbari.

BENEFICII OFERITE

- programe de training si specializare profesionala;
- asigurare de viata;
- asigurare medicala;
- tichete de masa.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, cei 100.000 de angajati din cele 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive.
In Romania, grupul Faurecia este prezent inca din anul 2003, unde detine 5 fabrici.