Sef Laborator Calitate - Valcea

Faurecia Seating Talmaciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia Seating Ramnicu Valcea angajeaza o persoana pe postul de Sef Laborator Calitate:

- testeaza calitatea materiei prime si a componentelor care intra in magazie si evalueaza rezultatele;
- urmareste stadiul dosarului PPAP si interrelationeaza permanent cu furnizorii;
- coordoneaza si monitorizeaza activitatea inspectorilor de laborator si a inspectorilor de control din echipa de sortare;
- efectueaza COMEX cu furnizorul;
- realizeaza impreuna cu echipa de inspectori: R&R, SPC, Capabilitati;
- realizeaza la timp calibrarea aparatelor de masura si control;
- creeaza si actualizeaza planul de control, instructiunile, formularele si standardele;

CERINTE

- absolvent studii superioare in domeniul ingineriei textile;
- minim 2 ani experienta pe o pozitie similara intr-un mediu de productie, in departamentul de calitate;
- experienta in utilizarea sistemelor de management al calitatii, ISO 9001, ISO TS16949, ISO 17025;
- foarte bune cunostinte de operare Microsoft Office (Excel);
- cunostinte de limba engleza la nivel minim mediu;
- abilitati de leadership - coordonare si monitorizare;
- atentie la detalii, reactivitate si flexibilitate;
- capacitatea de a implementa schimbarile.

BENEFICII OFERITE

- dezvoltare profesionala prin programe de training specifice.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, 97,500 de angajati din 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU - punct de lucru Ramnicu Valcea produce huse pentru scaune auto.