Inginer Calitate Furnizori

Faurecia Seating Talmaciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia Seating Talmaciu - punct de lucru Ramnicu Valcea recruteaza pentru echipa sa un Inginer Calitate Furnizori:

- este responsabil cu respectarea de catre furnizori a standardelor de calitate;
- asigura tranzitia noilor produse la productia de serie;
- este responsabil cu definirea si implementarea instructiunilor de Incoming Inspection si planificarea acestora;
- solicita furnizorilor documentele de control (ex. certificate materie prima etc.);
- este responsabil cu analiza, aprobarea si urmarirea PPAP furnizori, inclusiv R&R si Audituri de Proces;
- lanseaza reclamatiile de calitate;
- valideaza rapoartele 8D si urmareste eficienta actiunilor implementate de catre furnizor.

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic;
- minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara in industria automotive;
- intelegerea proceselor specifice calitatii si productiei;
- cunostinte ISO TS 16949, ISO 9001, PPAP, APQP;
- cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- cunostinte operare PC la nivel avansat;
- flexibilitate, reactivitate, initiativa;
- rezistenta la stres si factori perturbatori;
- abilitati de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- training-uri de specialitate.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, 97,500 de angajati din 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU - punct de lucru Ramnicu Valcea produce huse pentru scaune auto.