Inginer Calitate Client

Faurecia Seating Talmaciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia Seating Talmaciu - punct de lucru Ramnicu Valcea recruteaza pentru echipa sa un Inginer Calitate Client.

- este responsabil cu asigurarea calitatii produselor conform specificatiilor clientilor;
- este responsabil cu intocmirea si monitorizarea rapoartelor 8D;
- participa la activitatea de actualizare a FMEA si Plan de Control ca urmare a modificarilor aparute in produs/proces si ca urmare a implementarii actiunilor prevazute in QRCI;
- conduce QRCI pt rezolvarea probelemelor de calitate;
- monitorizeaza procesul de realizare si aprobare a mostrelor initiale IS si este responsabil de arhivarea acestora;
- intocmeste rapoarte statistice legate de satisfactia / insatisfactia clientului prin monitorizarea rezultatelor in urma Comex-ului.

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic;
- minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara in industria automotive;
- cunostinte privind sistemele de management ale calitatii, ISO TS 16949, ISO 9001;
- cunostinte QRCI, FMEA, PFMEA, APQP, 8D reports;
- limba engleza nivel avansat;
- cunostinte operare Excel - nivel avansat;
- flexibitate. reactivitate, capacitatea de a implementa schimbarile;
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- training-uri de specialitate.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, 97,500 de angajati din 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU - punct de lucru Ramnicu Valcea produce huse pentru scaune auto.