Inginer calitate

FAURECIA SEATING TALMACIU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- efectueaza auditurile de produs-proces in zona de productie;
- gestioneaza planurile de actiuni;
- intocmeste alertele galbene si informeaza managerul cu privire la defectele aparute la client;
- planifica si executa auditul de produs, auditeaza fiecare etapa a procesului de productie;
- participa la auditurile de proces si calitate;
- urmareste rezultatele planului de actiuni privind piesele neconforme gasite in timpul auditului de produs;
- participa la sedintele de PFMEA;
- centralizeaza datele scrap;
- stabileste target-ul de eficienta pe parte de control;
- coordoneaza direct din punct de vedere calitativ activitatea controlului.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

1. Educatie si instruire:
- absolvent studii tehnice superioare, de preferinta automotive.

2. Experienta:
- experienta anterioara pe o pozitie similara, preferabil in domeniul automotive, minim 1 an de zile.

3. Competente de lucru:
- cunostinte avansate de utilizare a PC-ului;
- limba engleza nivel avansat;
- buna intelegere a proceselor tehnice si de productie;
- buna cunoastere a instrumentelor de calitate.

4. Profil personal:
- atentie concentrata si distributiva, rezistenta la factori perturbatori;
- abilitatea de a conduce o echipa;
- abilitatea de a reactiona flexibil si de a asigura implementarea cu succes a schimbarilor in productie;
- abilitatea de a lucru independent, de a avea initiativa;
- capacitate de autoevaluare, de analiza si autocorectare;
- aptitudini de relationare si comunicare;
- responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala atractiva (salariu, tichete de masa, asigurare de sanatate).

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflata intr-o permanenta dezvoltare. In grupul Faurecia, 74.000 de angajati din 270 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU produce huse pentru scaune auto.