Expeditor international

AUTOMIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea portofoliului de clienti si mentinerea permanenta a contactului cu acestia;
- Negocierea contractelor, preluarea comenzilor si identificarea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor si comunicarea acestora catre client in cel mai scurt timp;
- Coordonarea si controlul expeditiilor de marfa, unde este cazul;
- Urmarirea incasarilor si platilor, unde este cazul;
- Pastreaza secretul de serviciu conform normelor aprobate.

CERINTE

Studii medii/superioare;
- persoana comunicativa, convingatoare si persuasiva, organizata pentru a face fata mai multor sarcini in acelasi timp;
- cu initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor, flexibilitate;
- abilitati de vanzare si negociere;
- seriozitate si punctualitate;
- dispus sa invete si sa se dezvolte profesional, motivat de rezultate si performanta;
- cunoasterea limbii engleze, scris si vorbit - constituie un avantaj cunoasterea la nivel cel putin mediu a unei alte limbi: franceza, italiana sau germana;
- operare calculator (MS Office: Word, Excel, Outlook);
- vechime in domeniul muncii de minim 1 ani; experienta in domeniul vanzarilor prin telefon sau in domeniul transporturilor constituie un avantaj;

Companie de transport intern si international din anul 2009 in plina dezvoltare