Director adjunct de producție - Ramnicu Valcea

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o companie de productie alimentara, leoHR recruteaza :

Director adjunct de producție
Ramnicu Valcea

RESPONSABILITATI:
• Gestionarea zilnică a departamentului de producție, care include sprijinul pe linia de producție și asigurarea conformitatii cu sistemele de management al calității;
• Monitorizează capacitatea de producție zilnică și lucrează cu lanțul de aprovizionare pentru a comunica lipsurile, gestionează comandarea materiilor prime și a materialelor pentru echipa de producție;
• Asigură realizarea graficului de producție și comunică eficient domeniile de risc;
• Participă și contribuie la întâlnirea săptămânală de producție și planificare;
• Identifica oportunități de îmbunătățire pe tot parcursul procesului de producție pentru a obține eficiență operațională. Identifică necesitatea de noi echipamente, instrumente, proceduri și metode pentru creșterea productivității și siguranței în zona de producție, reducând în același timp costurile și sporind fiabilitatea și calitatea;
• Dezvoltă și menține o înțelegere tehnică detaliată a produselor actuale și a celor noi;
• Îndeplinește toate sarcinile în conformitate cu legislația în vigoare privind siguranța;
• Furnizeaza formare și inducție pentru membrii personalului nou și cel existent.

CERINTE

• Experienta anterioară demonstrata într-un mediu de producție a produselor alimentare;
• Nivel bun de competențe PC;
• Excelente abilități de comunicare, organizare și management al timpului;
• Abilități puternice de rezolvare a problemelor;
• Capacitatea de a gestiona mai multe priorități cu o supraveghere minimă și se angajează să îmbunătățească continuu;
• Experiență în supravegherea sau instruirea personalului.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies