Coordonator Linie Productie

Faurecia Seating Talmaciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza o echipa de maxim 25 de operatori
- transpune si realizeaza obiectivele in productie
- respecta standardele de calitate
- monitorizeaza performantele pe durata schimbului si raporteaza datele corecte la sfarsitul schimbului
- reactioneaza in cazul unor probleme: se asigura ca a luat masurile necesare, alerteaza functiile suport,construieste planuri de masuri corective
- dezvolta, monitorizeaza si evalueaza angajatii din subordine
- reactioneaza rapid si eficient in cazul unor probleme sau neconformitati
- asigura managementul zilnic si dezvoltarea echipei

CERINTE

Educatie si Instruire
▪ Absolvent studii tehnice superioare, de dorit: absolvent facultate profil inginerie textila
▪ Experienta anterioara intr-un mediu de productie constituie un avantaj, prefarabil automotive
▪ Familiarizare cu termeni si proceduri specifice domeniului de productie

Competente de lucru
▪ Cunostinte de operare sistem PC, pachet Microsoft Office (Excel - nivel mediu)
▪ Cunostinte de limba engleza nivel mediu

Profil personal
▪ Atentie concentrata si distributiva, rezistenta la factori pertubatori
▪ Abilitatea de a asigura implementarea cu succes a schimbarilor
▪ Abilitatea de a lucra independent, de a avea initiativa
▪ Capacitate de autoevaluare, de analiza si autocorectare
▪ Aptitudini de relationare si comunicare
▪ Responsabilitate

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, 97,500 de angajati din 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU - punct de lucru Ramnicu Valcea produce huse pentru scaune auto.