Controller financiar

FAURECIA SEATING TALMACIU SRL, punct de lucru Rm. Valcea

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- gestioneaza consolidarea datelor si raportarile;
- se ocupa de aspectele financiare, inclusiv de bugete, raportari de sfarsit de luna, controale de sfarsit de luna si audituri de sfarsit de an;
- contribuie la elaborarea Planului de jumatate de semestru, bugete si previziuni pentru una sau mai multe entitati;
- participa la actiunile de imbunatatire a profitabilitatii si a lichiditatii;
- contribuie la analiza variatiilor si propune actiuni corective corespunzatoare;
- contribuie la elaborarea planului de Afaceri;
- dezvolta, executa si controleaza procedurile interne, inclusiv autorizatiile de cheltuiala.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

1. Educatie si instruire:
- absolvent studii superioare, profil finante banci, economie.

2. Experienta:
- experienta anterioara intr-o pozitie similara (preferabil automotive, minim 2 ani);

3. Competente de lucru:
- cunostinte de utilizare PC nivel avansat;
- limba engleza nivel avansat;
- buna intelegere a proceselor tehnice si de productie.

4. Profil personal:
- atentie concentrata si distributiva;
- rezistenta la factori perturbatori;
- abilitatea de a reactiona felxibil si de a asigura implementarea cu succes a schimbarilor;
- capacitate de autoevaluare, analiza si autocorectare;
- aptitudini de relationare si comunicare;
responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala atractiva (salariu, tichete de masa, asigurare de sanatate).

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflata intr-o permanenta dezvoltare. In grupul Faurecia, 74.000 de angajati din 270 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU produce huse pentru scaune auto.