BUYER Metalurgie/Turnatorie

Cap Advice

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Dezvoltarea unui centru de achizitii pentru sectiile : METALURGIE, TURNATORIE:
-Cercetarea , negocierea si incheierea contractelor cu noii furnizori in domeniile Metalurgie / Turnatorie, in tarile Europei de Est
- Achizitionarea produselor pentru turnatorie
- realizeaza si completeaza permanent baza de date cu furnizori (pe baza informatiilor obtinute in cadrul targurilor si expozitiilor, in cadrul vizitelor facute in fabrici sau prin cercetare pe Internet)
- realizeaza si completeaza baza de date cu produsele disponibile pe piata in functie de pret, calitate, termen de livrare si varietatea acestora
- solicita cereri de oferta de la furnizori si le ierarhizeaza
- negociaza cu furnizorii pentru obtinerea raportului optim calitate-pret
- mentine relatiile cu furnizorii si rezolva promt problemele care pot aparea
urmarireste derularea contractelor semnate
- trebuie sa se informeze asupra tendintelor pietei

CERINTE

Studii superioare, economice, finalizate; Experienta in domeniul achizitiilor (In domeniile METALURGIE, TURNATORIE) - minim 5 ani;
Cunoasterea pietei in acest domeniu
Limba engleza cursiv, franceza constitue un avantaj
Disponibilitate de deplasare in strainatate 5/10 zile /luna
Abilitati de comunicare si negociere
Atitudine dinamica si proactiva
Capacitatea de a lucra cu termene foarte stranse

BENEFICII OFERITE

Traning
Laptop, Telefon
Diurna pentru deplasari
Tichete de masa
Transport Rm Valcea-FCT Industrial

Cap Advice - partener Acacias Consulting France. Compania propune o gama variata de solutii optime care acopera intreaga piata de consultanta. Serviciile noastre: recrutarea celor mai buni colaboratori, formarea personalului in domenii ca: sale, marketing, comunicatii; cunoasterea pietei, cunoasterea clientilor; reducerea costurile si organizarea companiilor.