Agent vanzari Teren/Showroom

Acitim Construct

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Prospecteaza piata si urmaresc dezvoltarea portofoliului de clienti.
2. Stabilesc relatii profesionale, cordiale, cu clientii. Clientii nostri ne devin prieteni in proportie de 70%.
3. Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor. Trebuie sa aiba placere sa faca acest lucru si rezultatele sunt garantate, nu vor munci prea mult.
4. Negociaza ofertele si intocmesc contractele. Punctul cel mai frumos, garantam !
5. Proiecteaza intr-un program (simplist) tablourile de tamplarie comandate de clienti.

CERINTE

1. Să aibă o atitudine pozitivă și să fie mereu cu zâmbetul pe buze. Vrem doar persoane care văd partea plină a paharului !
2. Să fie de gașcă. Ne înțelegem super bine în firmă și nu vrem să stricăm această atmosferă.
3. Să fie dispusi să învețe. Dacă nu învață, nu cresc, dacă nu cresc, firma nu crește. Și ACITIM are o viziune frumoasa.
4. Să se îmbrace frumos – da, imaginea lor / a noastră transmite imaginea firmei și e important.
5. Să fie organizati, foarte organizati !
6. Să fie atenţi la detalii, foarte atenti !
7. Să fie harnici. Lenea nu are ce căuta la noi în firmă !
8. Să fie descurcăreați și persistenţi. Când îi dăm o situație de rezolvat să nu se oprească până nu găsește soluția.
9. Să știe să vorbească frumos la telefon și să scrie frumos (educat și corect).
10. Să fie disponibili să lucreze în echipă și să îi ajute pe ceilalți din firmă.
11. Să aiba permis de conducere (autoturism) .
12. Facultatea nu este obligatorie, dar cei șapte ani de acasă da (obligatoriu 7) !
13. Nu contează vârsta – ci doar atitudinea !

BENEFICII OFERITE

1. Distracție (nu este opțional)
2. Salariu fix
3. Bonusuri de performanță – pe baza unor KPI’s – Indicatori de performanță
4. Laptop
5. Telefon (dacă ne place de persoană, chiar un telefon smart )
6. Masina - pentru colegii cu activitate de teren
7. Birou colegei/colegului din Showroom (cu scaun cu tot, dar va prefera sa se plimbe prin Showroom cu clientii – e mai rentabil !)
8. Șefi buni și înțelegători
9. Atmosferă de lucru plăcuta
10. Posibilitatea de promovare în cadrul firmei
11. Seriozitate (salariul și bonusurile le vor primi fără întârzieri... de fiecare dată !)
12. Cadouri și surprize
13. Cărți de vizită
14. Acces la evenimente business
15. Posibilitatea de a-şi crea relații de calitate cu oameni de succes.

Acitim are ca domeniu de activitate vanzarea si montarea de tamplarie pvc, aluminiu si lemn stratificat, usi de garaj, rolete, rulouri, vitralii si alte produse destinate locuintelor.