Administrator retea calculatoare

SC TOTAL DISTRIBUTION GROUP VALCEA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administreaza reteaua de calculatoare a societatii;
- Efectuează diagnoza problemelor de software şi hardware ale reţelelor informatice şi înlocuieste componentele deficitare;
- Proiectează şi implementează operaţiuni de salvare a datelor stocate în reţele sau operaţiuni de recuperare a acestora;
- Menţine şi administrează reţeaua informatica
- Elaborează, coordonează şi implementează măsuri de securizare a reţelelor informatice, destinate protejării datelor, sistemelor hardware şi software;
- Operează asupra sistemelor de tip server pentru a monitoriza performanţele sistemului informatic din retea
- Efectuează proceduri de rutină pentru conectarea şi deconectarea reţelei;
- Monitorizeaza, depaneaza si instaleaza flota de tabelte PC-uri din dotarea agentilor de vanzari.

CERINTE

- Cunostinte avansate MS Office;
- Vechime pe un post similar si/sau studii superioare de specialitate constituie un avantaj;
- Abilităţi de rezolvare a problemelor, implicare şi dorinţa de dezvoltare personală, capacitatea de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de distributie.