TRANSLATOR LIMBA GERMANA

SC EGGER ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea activitatii de translatie;
- Redactarea si traducerea de documente in/din limba germana;

CERINTE

- Cunostinte foarte bune de limba germana
- Experienta in activitati de traducere/translatie
- Cunostinte de operare PC

BENEFICII OFERITE

Oferim un loc de munca ce se caracterizeaza prin diversitate si responsabilitate, intr-o companie multinationala, orientare si instruire specifica, recompense in functie de performanta si oportunitati de dezvoltare profesionala.

Situata in judetul Suceava, EGGER Romania este cea de-a 16 unitate de productie a grupului international EGGER,unul din liderii mondiali producatori de semifabricate din lemn.
Proiectul EGGER din Romania, intins pe o suprafata de aproximativ 80 de hectare beneficiaza de o investitie de 210 milioane euro si de instalatii ultra-moderne de protectia mediului.
Dorim sa aducem numeroase beneficii pentru aceasta regiune, de la imbunatatirea situatiei economice locale si regionale, infiintarea de aproximativ 700 de noi locuri de munca in urmatorii 4 ani, dezvoltarea infrastructurii, si pana la impactul pozitiv asupra mediului prin utilizarea deseurilor de la fabricile de cherestea.
www.egger.com