Analist suport tehnic soft intern de management (ERP)

Holzindustrie Schweighofer SRL-Sucursala Radauti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrează sistemul informatic;
- Oferă suport tehnic utilizatorilor;
- Configurează și execută modificările necesare privind contul și modulele folosite de utilizatori;
- Testează noile funcții ale ERP-ului;
- Creează și întreține documentații interne de utilizare a modulelor ERP-ului;
- Asigură corectitudinea datelor și mentenanța sistemului informatic.

CERINTE

- Cunoştinţe medii ale pachetului Microsoft Office;
- Cunoștințe de gestiune a bazelor de date;
- Experiența și studiile într-un domeniu asemnănător constituie un avantaj;
- Spirit de inițiativă și creativitate;
- Cunoștințe de limba engleză sau limba germană;
- Atenţie la detalii;
- Acţionare promptă şi cu responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Primă de Crăciun;
- Tichete de masă;
- Asigurare privată de sănătate;
- Oportunități de dezvoltare profesională;
- Mediu de lucru motivant.

Holzindustrie Schweighofer are o lunga traditie in industria lemnului, care merge inapoi in timp pana in 1642. Povestea de succes a numelui Schweighofer a inceput in 1956 cind Franz & Maria Schweighofer au preluat conducerea unei fabrici de cherestea si continuand in zilele noastre cand in 2002 deschide prima fabrica in Sebes/Romania, continuand traiectoria de succes in anul 2006, cand au inceput lucrarile de constructie la cea de-a doua fabrica din Romania, localizata in municipiul Radauti, judetul Suceava. Pentru mai multe detalii accesati www.schweighofer.ro