Sef atelier productie

SC VALMIX STEEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului
Coordonare echipa de productie formata din 17 angajati. Se produc piese unicate nu de serie, confectii metalice, rezervoare, tancuri de stocare, mobilier horeca, diverse confectii metalice la comanda. Fabricare si montare elemente si echipamente dupa desen ,realizare instalatii fabrici de lapte, si diverse activitati de service si mentenanta utilaje .

CERINTE

Responsabilitatile postului:
• Menţine rapoarte actualizate cu privire la utilizarea materiilor prime, uneltelor şi echipamentelor, pentru a asigura corectitudinea datelor de productie;
• Organizeaza si supervizeaza activitatatea si personalul din departamentul de productie conform obiectivelor de productie stabilite;
• Analizeaza, planifica, organizeaza si coordoneaza resursele interne pentru realizarea obiectivelor;
• Organizeaza, planifica si conduce activitatea intregului departament de productie in functie de planul de productie stabilit, raspunzand de indeplinirea calitativa si la termen a sarcinilor de productie;
• Organizeaza si supervizeaza activitatile personalului din subordine si gestioneaza informatiile referitoare la timpul de lucru;
• Stabileste sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine pe baza fiselor de post si evalueaza periodic personalul din subordine;
• Verifica executarea corecta a proceselor de lucru si a tuturor operatiunilor efectuate in atelierul de productie;
• Realizeaza raportari periodice pe aspecte legate de productie, proiecte si personal;
• Participa la elaborarea documentatiilor tehnologice pentru produsele fabricate:
• Coordonează echipa în vederea atingerii obiectivelor stabilite;
• Asigură suport logistic echipei pentru atingerea obiectivelor;
• Organizează şi urmăreşte efectuarea lucrărilor de mentenanta la utilaje;
• Evalueaza zilnic si ponteaza zilnic activitatile salariatiilor aflati in subrdinea sa;
• Transmite raport zilnic cu activitatile si realizarile din sectie;
• Instruirea personalului pentru cunoasterea proceselor tehnologice, a utilajelor si respectarea documentatiei aferente sistemului de productie.
• Întocmește instrucțiuni de lucru;
• Intelegerea si insusirea proceselor tehnologice ale proiectelor;
Cerinte
o Studii Medii/Superioare;
o Studii tehnice;
o Cunoasterea limbii engleze nivel avansat constituie avantaj;
o Cunostinte bune de operare PC (MS Office)
o Experienta intr-o activitate de productie;
o Experienta in coordonarea unei echipe de productie-constituie avantaj;
o Cunostinte privind procesele de productie si calitate;
o Abilitati foarte bune de comunicare, relationare si de coordonare a unei echipe si a proiectelor;
o Abilităţi de organizare şi control, planificare a muncii, orientare catre rezultate;
o Dinamic si rezistent la stress
o Posibilitatea de a invata si perfectiona la locul de munca

BENEFICII OFERITE

salariu motivant ,laptop si telefon de companie;transport;prime

Valmix Steel este o societate specializata in producerea de utilaje si instalatii pentru industria alimentara: ciocolata, carne,peste, in special pentru procesarea laptelui, in producerea de utilaje din domeniul farmaceutic si al produselor cosmetice, Realizam orice tip de constructie metalica,pentru diverse ramuri industriale.

Infiintata in 2007, avand o echipa cu o experienta de peste 15 ani, Valmix Steel s-a impus rapid pe piata specialistilor, punctele noastre forte fiind:
• seriozitate in respectarea caietelor de sarcini si a planurilor de lucru
• respectarea termenelor de predare a lucrarilor
• respectarea standardelor de executie si a normelor europene de igiena
• calitatea lucrarilor prin folosirea tehnologiilor adecvate si a materialelor corespunzatoare
• satisfacerea cerintelor clientilor prin intelegerea dezideratelor acestora

Lucrarile noastre se evidentiaza prin respectarea stricta a caietelor de sarcini precum si prin adaptabilitatea conforma cu tendintele moderne aparute an de an. Acordand o atentie deosebita detaliilor si utilizand materiale conforme cu standardele de calitate UE, ne ofera o calitate deosebita si durabilitate in lucrarile executate. Utilajele si echipamentele din dotare, ne permit realizarea oricarei lucrari cu grad mare de complexitate, la preturi competitive.