SALES MANAGER EXECUTIV

TRITON FOODS ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzari catre clientii actuali si prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti ;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de client din Romania si din afara tarii ;
- Stabilirea , mentinerea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
-Urmarirea si realizarea targhetului lunar /anual .
-Cunoasterea competitorilor si monitorizarea acestora
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Urmarirea si monitorizarea incasarilor facturilor la timp
- Stabileste prioritati
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Cunostinte despre realizarea documentelor interne specifice pentru vanzari si inregistrarea lor.
- Intocmirea si prezentarea rapoartelor pentru vanzari si al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

- Studii superioare de finalizate (studii de specialitate vanzari , marketing ,management avantaj)
- Experienta pe un post similar cel putin 2 ani .
- Cunoaterea pietei de produse congelate
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
- Cunostinte pentru programele de gestiune complexe , cunoasterea programului SAP reprezinta un avantaj.
- Limba engleza nivel avansat obligatoriu .
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism, punctualitate si corectitudine
- Dispus pentru a accepta noi atributii
- Permis de conducere categoria B
- Rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru placut
- Excelente oportunitati de dezvoltare personala.
-Nivel salarial in functie de experienta si realizari

Comert intern si international cu produse alimentare congelate.