Operatopr Graifer si Coordonator Calitate

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco PP recruteaza pentru clientul sau, companie din industria prelucrarii metaleor din Popesti Leordeni, Operator Garifer si Coordonator Calitate

Descrierea Postului Coordonator Calitate

Preia din mers schimbul, identifica eventualele probleme si le
solutioneaza, preda schimbului urmator activitatea
Verifica si coordoneaza toate activitatile schimbului
Inspecteaza preventiv utilajele si modul de completare al check
listului
Inspecteaza modul de clasificare a sorturilor la descarcare si
incarcare in camioane
Receptioneaza si duce la indeplinire dispozitiile responsabilului
operational SCRAP Services
Raspunde de instruirea noilor operatori angajati si de a celor din
subordine
Verifica aplicare procedurilor si a instructiunilor de lucru

Raspunde de exploatarea corecta a utilajelor pe care le are la
dispozitie
Verifica echipamentul de lucru si de protectie a personalului din
subordine
Verifica echipamentul de siguranta si PSI aflat in aria SCRAP Yard
Verifica conformitatea documentatie

CERINTE

Preia din mers schimbul de tura, identifica eventualele probleme si
le solutioneaza, preda la terminarea schimbului de lucru
activitatatile ramase de realizat
Respecta regulile de depozitare a fiecarui sort in parte in locul
destinat
Executa manevrele solicitate de catre legatorul de sarcina si
controlorul calitate
Verifica vizual fierul vechi la descarcare, manipulare sau incarcarea
acestuia in vederea transferului
Este direct raspunzator de modul de incarcare a camioanelor si
vagoanelor in vederea transferului
Verifica calitatea fierului vechi la incarcarea acestuia in vederea
transferului
In caz de rejectare (gasirea de materiale neconforme) va respecta
procedurale informand coordonatorul activitate schimb
Opereaza masina de balotat.
Raspunde de exploatarea corecta a utilajului
Asigura clasificarea fierului receptionat in scrapyard sau transferat
catre scrapyard Calarasi.
Raspunde de ordinea si curatenia la locul de incarcare inclusiv in
cabinele utilajului
Mentine curatenia in zona SCRAP Yard
Respecta prescriptile tehnice ISCIR
Participa la toate instruirile organizate de firma in vederea
imbunatatirii competentelor si a pregatirii profesionale
Participa la sesiunile organizate pentru analiza si rezolvarea
problemelor aparute la locul de munca sau in sectorul din care face
parte
Respectarea normelor ISCIR cu privire la legarea si manevrarea
sarcinilor
Oprirea utilitatilor din zona de lucru in care isi desfasoara
activitatea, pentru o stationare mai mare de 3 schimburi, conform
practicilor operative in vigoare
Respecta cerintele procedurilor interne si a legislatiei in vigoare in
domeniul protectiei mediului

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

Conditii de muncaavantajoase

Toti candidatii care se potrivesc cu cerintele de mai sus sunt invitati sa aplice online. Vom contacta doar candidatii potriviti pentru aceasta pozitie in maxim 3 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro