Asistent Manager

TOTAL CHEMICALS COMPANY

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Urmareste derularea contractelor cu beneficiarii (distribuitorii);
-Urmareste comenzile primite de la beneficiari;
-Organizeaza agenda de lucru a Directorului National de Vanzari, (programeaza intalniri cu clientii si partenerii de afaceri);
- Intocmeste diverse informatii pentru echipa de vanzari si distribuitori cu privire la modificarile de preturi etc;
- Indeplineste indatoririle profesionale si pastreaza documentele cu care intra in contact.
-Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor:
-Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni;
-Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont;
-Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;
-Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni;
-Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR).
-Intocmeste facturi, avize, chitante
-Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora:
-Intocmeste saptamanal lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibile in lei;
Cerinte
Studii:
-absolvent al unei forme de invatamand superioare;
Cunostinte PC:
-buna cunoastere a Microsoft Office, in special Excel.
Limbi straine:
-engleza -nivel bun (scris, vorbit)
-constituie avantaj cunoasterea SAGA
Cunostinte contabilitate primara.
Experienta pe postul de asistent manager.

Disponibilitate de a lucra in Bragadiru (10 minute din Bucuresti de la Depoul Alexandria) si/sau Popesti Leordeni (Soseaua de Centura)
Oferta (bonusuri, beneficii)
BENEFICII:
- pachet salarial motivant
- telefon
- specializare, instruire, training
- un mediu de lucru deschis, dinamic, competitiv.

CERINTE

Excel, Word, SAGA, contabilitate primara

DESCRIEREA FIRMEI

Importator-distribuitor produse petro-chimice.