Analist Calitate

SC Wise Human Systems SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitie: Analist Calitate
Departament: QHSE
Raporteaza catre: Director QHSE

Principalele atributii ale postului:
 Analizeaza, stabileste solutii si solutioneaza neconformitatile (interne/reclamatii clienti/furnizori) referitoare la procesele sistemului de management integrat (calitate, mediu, sanatate si securitate ocupationala, responsabilitate sociala) in conformitate cu cerintele din standardele ISO, ISO, OHSAS, SA 8000 si sistemelor BRC, FSC, HACCP, SMETA.
 Stabileste si implementeaza actiuni de corectie si corective necesare luand in considerare impactul existent si potential asupra: costurilor de productie, prestarii serviciilor, performanta proceselor sistemelor de management, satisfacerea cerintelor standardelor si ale altor parti interesate si verificarea eficacitatii acestora.
 Analizeaza cauzele neconformitatilor si istoricul lor, initiaza actiuni corective si propune actiuni in vederea eliminarii reaparitiei de neconformitati.
 Colaboreaza cu celelalte departamente pentru dezvoltarea unor planuri comune de actiuni de eliminare a neconformitatilor, de imbunatatire a calitatii produselor si serviciilor sau de eficientizare.
 Testeaza calitatea produselor alocate si le valideaza.
 Identifica si implementeaza proiectele de imbunatatire a calitatii.
 Raspunde de completarea chestionarelor referitoare la asigurarea calitatii pentru clientii/produsele alocate.

CERINTE

Cerinte:
 Experienta intr-o pozitie similara de minim 3 ani, preferabil intr-un mediu de productie.
 Experienta in utilizarea instrumentelor si tehnici ale calitatii (Diagrama Pareto, Diagrama Ishikawa, 5W, Brainstorming, 8D, etc.)
 Cunostinte aprofundate despre ISO 9001:2015.
 Experienta in sisteme de management ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2007, BRC, FSC, HACCP, SMETA si SA 8000 reprezinta avantaj.
 Certificate/Atestate de Auditor intern/extern reprezinta avantaj.
 Capacitate de analiza si evaluare a riscurilor asociate neconformitatilor/reclamatiilor.
 Abilitati excelente de comunicare, relationare, planificare și organizare.
 Responsabil, motivat, integru. Gandire analitica, orientare spre interpretare date statistice.
 Cunoștințe operare PC: MS Office.
 Cunoștințe de limba engleză - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
 Loc de muncă stabil, într-o companie solidă din punct de vedere financiar.
 Condiții și instrumente de lucru moderne.
 Plan de integrare personalizat.
 Participarea la cursuri de formare și dezvoltare.
 Oportunități de dezvoltare profesională și personală la nivelul Grupului.
 Participarea la proiecte complexe şi provocatoare, legate de industria în care activăm şi satisfacţia unei munci interesante, care te va dezvolta constant.
 Implicarea în proiecte de responsabilitate socială.
 Pachet salarial atractiv (include abonament de servicii medicale private, transport asigurat, program de lucru flexibil, bonusuri, contribuție la pensie facultativă).

Wise Human Systems este o companie cu capital elvetian, infiintata in Romania in anul 2011, cu un obiectiv precis, acela de a oferi clientilor sai servicii de consultanta in domeniul resurselor umane prin intermediul echipei sale de profesionisti dedicati, capabili sa ofere, pe de o parte, servicii de calitate in linie cu nevoile si asteptarile clientilor si avand, pe de alta parte, o atitudine orientata catre oameni.