Tehnoredactor DTP & Grafica - doar ZONA PLOIESTI

Technical Documentation Design srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune indeplinirea urmatoarelor activitati:
- tehnoredactare/ machetare documentatie tehnica preponderent in limba italiana;
- corectura/ sistematizare documente inainte si dupa traducerea acestora in alte 25 limbi;
- introducerea/machetarea desenelor/imaginilor provenite din documentatii de proiectare;
- manipularea unor desene 3D(iges, step, etc) primite de la clienti si conversia lor in format vectorial;
- vectorizarea unor imagini/fotografii tehnice;
Responsabilitati :
- respectarea cerintelor tehnice impuse de clienti;
- calitatea lucrarilor;
- colaborarea directa cu clientul - impune cunoasterea limbii italiene.

CERINTE

Cautam persoane dedicate acestei activitati, atente la detalii si care sa indeplineasca urmatoarele criterii profesionale:
- experienţă de minim 1 an în activitati de editare texte si grafică vectoriala;
- cunostiinte solide in utilizarea programelor software : Adobe Indesign si Illustrator;
- cunoasterea oricarui alt program DTP sau de Grafica vectoriala constituie un avantaj;
- cunoasterea limbii italiene constituie un real avantaj - documentele tehnice sunt preponderent redactate in italiana;
- cunoasterea oricaror alte limbi de circulatie constituie un avantaj;
- cunostiinte generale de mecanica constituie un avantaj;
- inclinatii/ talent pentru grafica vectoriala constituie un avantaj;
- domiciliul in zona orasului Ploiesti.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- stabilitate;
- dobandirea unei experiente particulare prin contactul cu sectorul industrial;
- un mediu de lucru modern si placut;
- un salariu motivant (in raport cu experienta), prime, tichete de masa/cadou

Conditii de angajare:
- dupa caz, sunt impuse perioade de proba de pana la 3 luni cu un salariu de minim 1000ron net.

DESCRIEREA FIRMEI

Manuale tehnice, Cataloage piese de schimb
www.tddesign.ro