TEHNICIAN / INGINER SERVICE CALCULATOARE, COPIATOARE, IMPRIMANTE PH, VL, CS, SM, CV

ELSACO ELECTRONIC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- asigurarea service-ului pentru echipamentele de birou (copiatoare, imprimante) comercializate de firma

- executarea de operatiuni de instalare, mentenanta, depanare si verificare preventiva a echipamentelor la sediul clientului

- livrare de consumabile si piese de schimb

- asigurarea de suport tehnic si consultanta pentru echipa de vinzari, inainte si pe parcursul procesului de vinzare

- asigurarea de consultanta post-vinzare pentru client

CERINTE

- Educatie profil tehnic

- Experienta in domeniu minim 3 ani

- Minim subinginer sau absolvent postliceala

- Experienta intretinere/depanare imprimante, copiatoare, faxuri, calculatoare

- Cunostinte bune de configurare/depanare retele calculatoare

- Cursuri de retele calculatoare, depanare imprimante/copiatoare digitale constituie avantaj

- Capabil de autoorganizare

Nota: se pot accepta si candidatii care au avut (sau au) firme proprii de calculatoare.

DESCRIEREA FIRMEI

Domeniile de activitate ale Elsaco Grup:

- Contorizarea fluidelor (ap¿, energie termic¿, gaz, abur, combustibili, alte fluide industriale)

- Managementul utilita¿ilor la nivel de consumator final: repartitoare de cost, contoare de apartament, sisteme de inc¿lzire individuala

- Monitorizarea, automatizarea si managementul informatizat al proceselor de transport si distribu¿ie energie termic¿, fluide industriale etc.

¿ Servicii si solutii avansate pentru companiile de utilit¿ti publice (ap¿, c¿ldur¿, gaz, electricitate) si industrie

- Calculatoare si echipamente IT&C (Industrial & Office Hardware ¿ Elsaco Computers)

- Echipamente industriale pentru comunicatii si achizitii de date (Elsaco Industry)

- Solutii software dedicate pentru industrie si întreprinderi (Elsaco Software)