Specialist Resurse Umane Senior – Recrutare Ploiesti

Career Solution Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretine si revizuieste registrul de candidati in conformitate cu cerintele companie
- Realizeaza testarea candidatilor inainte de angajare si se asigura ca acestia sunt potriviti pentru postul pe care urmeaza sa fie angajati
- Supervizeaza procesul de plasare de anunturi pentru toate pozitiile disponibile
- Organizeaza interviuri cu potentialii candidati impreuna cu superiorul direct
- Intretine o situatie corecta si actualizata a proceselor de recrutare in care este implicat
- Analizeaza cerintele postului si acorda suport managerilor in alcatuirea Fisei Postului
- Pregateste toata documentatia necesara procesului de recrutare, incluzand ofertarea sau transmiterea de raspunsuri candidatilor
- Intocmeste si negociaza ofertele de angajare, in conformitate cu politica de Resurse Umane a companiei si cu cerintele legale
- Ofera suport managerilor in toate chestiunile legate de aria de recrutare.

CERINTE

- Studii universitare, cel pu¿in 2 ani experienta in recrutare
- Foarte bune abilitati de utilizare a calculatorului.
- Exprimare fluenta in limba engleza
- Capabil sa desfasoare la standarde superioare fiecare pas al procesului de recrutare
- Capabil sa-si structureze activitatile si sa poata desfasura mai multe sarcini in acelasi timp
- Abilitati de planificare, organizare si prioritizare. Orientare catre client si rezultate
- Foarte bune abilitati de evaluare
- Excelente abilitati de comunicare (atat verbal, cat si in scris). Abilitati de ascultare activa
- Atentie la detalii. Confidentialitate.

Career Solution Group specializes in the recruitment of business professionals at all levels from Managing Director to entry level in different areas of industry – construction, FMCG, IT, banking, technical, pharmaceutical, market research, etc.

On behalf of our client, international petroleum company, we are looking for serious and motivated people for the position of: