SEO Specialist - Social media & online marketing - full time job in PLOIESTI

EWEB INFOPRO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
● Cunostinte avansate SEO pentru motoarele de cautare (Google, Yahoo & Bing)
● intretinerea si actualizarea profilelor de social media - Facebook, Google Plus, Tweeter
● cunostinte avansate de limba engleza (necesar)
● Intretinere si optimizarea de continut de aplicatii web in wordpress si alte platforme
● Dezvoltarea şi punerea în aplicare impreuna cu echipa existenta a strategiei SEO (alegerea cuvintelor cheie, text optimizat, etc)
● Optimizarea conţinutului website-urilor noi dar si pentru siteurile existente
● Desfăşurarea activităţii folosind cunoştinţele de HTML, Google web master, sau alte tool-uri de SEO
● aptitudini de copywriting / editor articole, constituie un avantaj la angajare (cu portofoliu)

CERINTE

Ce trebuie sa cunosti ca specialist SEO:

- sa ai experienta in SEO(optimizare on-site si off-site, linkbuilding, etc)
- sa stii sa iti scoti datele necesare din Google Analytics
- sa stii sa analizezi si sa identifici tendinte si oportunitati
- sa cunosti piata de marketing si vanzari online din Romania
- sa stii ce se intampla la nivel global in mediul online
- sa ai gandire analitica si strategica
- cunostinte avansate de limba Engleza

BENEFICII OFERITE

proiecte interesante de dezvoltat;
- un mediu de lucru placut;
- stabilitate si profesionalism cu o vechime de peste 6 ani
- salariu motivant si beneficii in functie de performanta.

Conceptul EWEB INFOPRO s-a nascut in anul 2007 pe coastele insorite ale regiunii portugheze Algarve si a fost infiintat in Ploiesti, Romania. Compania noastra are o gama larga de activitati pe mai multe domenii, pe plan national si international.

Partenerii nostri internationali ne recomanda ca fiind o companie de incredere, serioasa care ofera servicii de calitate. Eweb InfoPro combina servicii de dezvoltare web profesionala, cu design web si servicii SEO pentru succesul online in afaceri. Si cu asistenta excelenta oferita clientilor, Eweb InfoPro se dedica in a-si ajuta clientii sa obtina rezultate foarte bune in urma investitiei lor in crearea siteurilor acestora.

Ce tehnologii folosim ?
Desfasurandu-ne activitatea in domeniul IT, folosim cele mai noi tehnologii in crearea de siteuri si aplicatii web. De aceea, este necesar sa fim la curent cu noile tendinte in web design, programare web, seo si cerintele utilizatorilor.