RESPONSABIL CU SIGURANTA CIRCULATIEI FEROVIARE IN CADRUL RAFINARIEI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului sunt urmatoarele:
- urmarirea si inregistrarea zilnica a expeditiilor
- asigurarea zilnica a capacitatilor de transport
- analizarea permanenta a modului de realizare al programului de transport
- verificarea tarifelor CFR
- efectuarea unor studii despre ofertele de prestari servicii din domeniul transporturilor feroviare
- participare la negocieri

Atentie : functia de Responsabil cu Siguranta Circulatiei Feroviare poate fi ocupata de o persoana care indeplineste conditiile impuse de hotararea de guvern (HG) 2299/2004 cu studii tehnice specifice si vechime in activitatea feroviara.

CERINTE

Pentru a ocupa acest post trebuie sa corespundeti urmatoarelor cerinte:
- sa aveti studii superioare, de preferinta cu specializare mecanica;
- sa aveti o experienta de minim 5 ani cu o vechime intr-o functie specific feroviara cu responsabilitati in siguranta circulatiei intro societate comerciala privata sau de stat;
- experienta in activitatea de reparatii linii ferate , vagoane si locomotive;
- sa aveti cunostinte legislative temeinice specifice activitatii de transport feroviar;
- sa aveti cunostinte in domeniul transportului feroviar international, tranzactii internationale;
- disponibilitate pentru instruire in reparatia utilajului de rafinarie
- Cunostinte foarte bune in utilizarea calculatorului, pachetul MS Office (Word, Excel, Outlook, etc)
- sa fiti apt din punct de vedere medical si psihologic
- disponibilitate de lucru in program prelungit si in conditii de stres

BENEFICII OFERITE

Va oferim pe langa un salariu cu adevarat competitiv:
- tichete de masa
- prime trimestriale si de performanta
- servicii medicale gratuite
- oportunitati reale de dezvoltare profesionala intr-o companie petroliera cu renume mondial
- alte beneficii