Referent Marketing / DTP Layouter

PLUDI MARKET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- pregatire lucrari pentru tipar offset, tipar digital si web
- paginare, machetare articole
- creatie publicitara (brosuri, afise, etc.)
- procesare si prelucrare a materialelor primite pentru realizarea layoutului final
- verificare tehnica si optimizare machete in vederea tiparirii
- pregatire tehnica si grafica conform parametrilor de productie ceruti in
procesele tehnologice
- creatie, realizare si modificare machete grafice
- scanare, procesare imagini

CERINTE

- Experienta intr-o pozitie similara de min. 2 ani
- Excelenta cunoastere a progamelor Photoshp, Illustrator, InDesign,
QuarkXpress, Freehand.
- Cunoasterea platformelor MAC si PC si abilitatea de a lucra in programele
mentionate pe aceste platforme
- Capacitatea de a respecta termene limita
- Persoana cu initiativa, capabila sa lucreze independent si in echipa
- Creativitate in gasirea de solutii tehnice, meticulozitate
- Rezistenta la stres, flexibilitate, dinamism
- Gandire logica si rezolutiva, spirit organizat

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Loc de munca sigur si de viitor intr-o companie internationala si de succes
- Procese de munca optime pe baza unor tehnologii de ultima ora
- Oportunitati de dezvoltare a carierei
- Echipa tanara si motivata

Pludi Market SRL este o retea de magazine de tip discount apartinand concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experienta la nivel mondial.
In prezent in Romania exista 73 magazine Pludi Market , urmand ca reteaua sa se extinda in urmatorii ani.