Proiectant vase sub presiune-schimbatori caldura

ENGECO ROM SRL PLOIESTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Progeco Engineering Service (PES) este o companie infiintata in 2006 care are ca domeniu de activitate serviciide Inginerie , Service si Service Management.Activeaza in sectoarele Oil&Gas, Petrochimie si Energie Alternativa (Eoliana , Geotermica), pentru importanti clienti internationali.Detine sedii In Italia , la Rosignano Solvay, Florenta, Vibo Marina, Pomarance si Bari si ca partener extern in Romania -Ploiesti SC ENGECO ROM SRL.In prezent compania este constituita din mai mult de 100 persoane tinere, dinamice .
Compania isi propune sa creasca pe piata foarte competitiva si este intr-o continua cautare de tinere talente constienti fiind ca valoarea principala a unei companii este reprezentata de calitatea propriilor sale resurse umane.
Postul pe care il cautam este pentru sediul din Ploiesti, avand urmatoarele caracteristici:
Abilitati de utilizare a programelor 3D modeling (de preferat Unigraphics)
Cunostinte de proiectare :
vase sub presiune conf.ASME Code VIII sect VIII Div.1 , PED
schimbatoare de caldura TEMA Standards”-Shell & tubes
Cunostinte in AutoCAD
Cunoasterea limbii engleze (cunoasterea limbii italiene reprezinta un avantaj)
Cunostinte in Microsoft Office (Word,Excel)

CERINTE

Disponibili pentru deplasari in strainatate la sediile companiei si /sau la clientii acesteia.
Domiciliu in Ploiesti sau localitatile din jud.Prahov
sociabil, comunicativ si spirit de echipa
seriozitate
capacitate de adaptare rapida
bun organizator
Vor fi luate in consideratie cv-urile in limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Oferta economica va fi direct proportionala cu experienta reala a candidatului
Se ofera bonuri de masa si plata orelor suplimentare.
Se plateste diurna aferenta zilelor de deplasare.

proiectare industriala pentru instalatii in domeniu petrol&gaze,rafinarii,chimei,petrochimie,energetic,constructii , off shore,on shore