Programator Productie

ADECCO RESURSE UMANE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preia, analizeaza si prelucreaza informatiile in legatura cu planificarea comenzilor pentru productie;
Preaia, analizeaza si coroboreaza informatiile in legatura cu planificarea de aprovizionare a materiilor prime de la Administratorul de Cumparari ;
Urmareste informatiile obtinute de la QC, in legatura cu stadiul analizelor specifice pentru materii prime si posibilitatea eliberarii acestora pentru a fi utilizate in productie, precum si in legatura cu produsele finite care urmeaza sa fie eliberate spre livrare;
Colaboreaza cu Responsabilii Standardizare in scopul asigurarii conditiilor standard sau pentru actualizarea permanenta a bazei de date.
Transmite catre Departamentul Productie toate informatiile necesare planificarii detaliate a produselor programate spre executie ;
Lucreaza permanent in sistemul SAP ;
Respecta politicile si obiectivele companiei cu privire la:
a) calitate;
b) sanatatea si securitatea ocupationale;
c) protectia mediului.

CERINTE

Absolvent studii superioare: Chimie, Economie
Specializari:
- Planificare / lansare productie,
- Managementul proiectelor,
- Altele specializari pentru dezvoltarea competentelor de coroborare informatii, planificare

Experienta in domeniul: Planificare procese, management proiecte – min. 3 ani
Sa detina bune competente de comunicare si interrelationare departamentala;
Foarte bune ablitati de analiza, coroborare informatii si decizionale;
Foarte bune abilitati de utilizarea aplicatiei SAP (MM, PP);
Foarte bune abilitati de utilizare a aplicatiilor computerizate – MS Office (Word/Excel);
Vorbeste si scrie fluent in limba Engleza.
Cunoasterea limbii Germane - constituie avantaj
Abilităţile de comunicare: capacitatea de a asculta activ şi de a comunica cu clienţii externi şi interni, abilitatea de a se exprima în mod competent şi obiectiv;
Capacitatea de a face fata responsabilitatilor din zona sa de lucru si de a finaliza actiunile incepute.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

ADECCO RESURSE UMANE este lider mondial in servicii de recrutare si selectie de personal.