Manager Resurse Umane

S.C. Ana&Cornel S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea departamentului de resurse umane in cadrul companiei;
- Actualizeaza politicile de resurse umane, elaboreaza procedurile de lucru, monitorizeaza implementarea acestora in organizatie asigurandu-se de calitatea proceselor si rezultatelor;
- Reactualizeaza structura organizatorica (organigrama, fise de post, etc);
- Asigura transpunerea politicilor de resurse umane in planurile de activitati ale conducatorilor de departamente;
- Coordoneaza procesele de recrutare si selectie a personalului si integrarea in organizatie a persoanelor nou angajate;
- Concepe si implementeaza planuri de evaluare si dezvoltare a personalului din organizatie, urmareste derularea periodica a sesiunilor de evaluare;
- Coordoneaza procese de instruire a personalului;
- Asigura comunicarea corecta catre salariati a politicilor organizatiei si a oportunitatilor de promovare;
- Faciliteaza comunicarea pentru dezvoltarea si mentinerea unui climat organizational pozitiv, monitorizeaza periodic nivelul de satisfactie al angajatilor;
- Coordoneaza, verifica si raspunde de existenta si de corectitudinea documentelor de personal;
- Analizeaza si propune politici de compensare si beneficii pentru angajati prin stabilirea unor criterii competitive cu respectarea politicilor interne;
- Se asigura de respectarea legislatiei in vigoare in domeniul muncii si a procedurilor si reglementarilor interne.

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta relevanta pe o pozitie similara;
- Cunostinte de managementul schimbarii;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Excelente abilitati de planificare si organizare;
- Capacitate de adaptare, initiativa si consecventa in atingerea obiectivelor asumate;
- Foarte bune cunostinte privind legislatia muncii;
- Cunostinte foarte bune de operare PC pachetul MS-Office;
- Limba engleza nivel avansat.

Ana & Cornel este o companie romaneasca cu capital privat infiintata in 1994 ce are ca domeniu de activitate producerea si distribuirea produselor alimentare. De-a lungul timpului compania s-a extins la nivel national ajungand astazi sa fie prezenta in peste 40 de orase si cu o flota ce depaseste 180 de autovehicule.