Jurist / Avocat pentru sediul nostru din Ploiesti

PLUDI MARKET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca jurist aveti urmatoarele sarcini:
- Reprezinta compania in instanta;
- Elaboreaza contractele necesare desfasurarii activitatii societatii si urmareste legalitatea incheierii contractelor cu terti;
- Elaboreaza notificari/ convocari la conciliere catre debitori;
- Redacteaza notificari si adrese catre diferite institutii ale statului;
- Redacteaz?? / elaboreaza cererile de chemare ??n judecat??, de exercitare a c??ilor de atac; se va implica in gestionarea si pregatirea dosarelor aflate in litigiu;
- Se ocupa de obtinerea autorizatiilor necesare desfasurarii activitatii societatii;
- Intocmirea de rapoarte periodice privind stadiul litigiilor, informatiile legislative
- asigurarea relatiei cu autoritatile de stat (Registrul Comertului, Oficiul Pentru Protectia Consumatorului, O.S.I.M., etc);

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- experienta de minim 3 ani pe un post similar experienta drept comercial , civil si dreptul muncii ( inscris in Uniunea Colegiilor Consilierilor Juridici din Romania)
-engleza avansat
-cunostinte de calculator(MS OFFICE)
-abilitati de comunicare si negociere
-deplasari saptamanale in tara
-permis categ.B

BENEFICII OFERITE

-va oferim un loc de munca sigur pe viitor, intr-o echipa tanara si motivata
-sanse bune de cariera
-salariu motivant

Pludi Market SRL este o retea de magazine de tip discount apartinand concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experienta la nivel mondial.
In prezent in Romania exista 86 magazine Pludi Market , urmand ca reteaua sa se extinda in urmatorii ani.