JUNIOR PRODUCT MANAGER - Divizia parchet laminat si OSB / PLOIESTI

SC PIRITEX SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-asista Product Managerul in asigurarea interfetei dintre furnizori, companie si clienti referitor la gamele de produse pe care le gestioneaza in procesul de elaborare, transmitere si urmarire a comenzilor;
-participa la analiza pozitiei pe piata a produselor de care raspunde;
-se documenteaza permanent referitor la produse similare, furnizori, competitie;
-realizeaza actiunile cerute de Product Manager pentru promovarea produselor pe care le are in portofoliu.

CERINTE

-studii superioare;
-minim 6 luni experienta;
-cunostinte foarte bune de utilizare PC (Word, Excel, PowerPoint);
-cunostinte de limba engleza-nivel avansat;
-abilitati de comunicare si prezentare;
-implicare, capacitate de a lucra cu task-uri multiple;
-orientare catre client;
-capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

-un pachet salarial competitiv si posibilitatea dezvoltarii carierei pe termen lung;
-masina si telefon de serviciu.

PIRITEX este unul dintre liderii nationali in piata finisajelor si pardoselilor din Romania. Compania este activa in domeniul logistic, al distributiei si retailului, operand structuri de vanzare si o retea de magazine la nivel national.
Ca urmare a expansiunii si modificarilor organizationale, noi oportunitati sunt disponibile pentru profesionisti cu experienta.