Economist salarizare/inspector resurse umane

MAXIGEL Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmire si verificare pontaje;
- Calcul si evidenta salarii (calcularea concediilor medicale si a concediilor de odihna, a orelor suplimentare, etc), taxe, impozite si alte fonduri speciale aferente veniturilor salariale;
- Evidenta si operarea tuturor retinerilor din salariu, a penalizarilor si premierilor;
- Redactare adeverinte si intocmire diverse situatii, rapoarte, bugete, statistici si alte documente solicitate;
- Intocmire si depunere fise fiscale;
- Implementare de schimbari legislative privind salarizarea si administrarea de personal.

CERINTE

- Experienta in specificul postului minim 2 ani, intr-o companie cu cel putin 100 angajati;
- Foarte buna cunoastere a legislatiei muncii;
- absolvent studii superioare cu profil economic;
- Experienta de lucru cu Wiz Salary reprezinta un avantaj;
- Bune cunostinte de operare PC (Microsoft Word, Excel, Access);
- Foarte bune abilitati de organizare si planificare, de comunicare si negociere.
- Atestat Inspector Resurse Umane

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru placut;
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale.

Maxigel este unul din principali furnizori de echipamente alimentare si frigorifice din Romania. Compania noastra dispune de o infrastructura puternica, avand filiale si showroom-uri ce acopera intreg teritoriu Romaniei in Bucuresti, Ploiesti, Cluj, Constanta, Iasi, Sibiu, Timisoara si Pitesti. Maxigel ofera in permanenta servicii de consultanta, proiectare, finantare, livrare prin intermediul propriilor masini de transport, service si mentenanta echipamentelor furnizate la nivel national. Societatea noastra isi desfasoara activitatea in conformitate cu cele mai inalte standarde europene prin implementarea sistemului de management integrat calitate-mediu ISO 9001 si ISO 14001, certificat international de Societatea Germana de Certificare a Sistemelor de Management DQS. Maxigel targheteaza segmentele premium si mediu ale pietei oferind echipamente ale celor mai importanti producatori din domeniu din Italia si Germania.