ECONOMIST

Pamas Trading Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;
- Verifica documentele primite (borderouri financiare, chitantiere, ordine de deplasare, deconturi);
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale;
- Realizeaza situatii financiare si rapoarte;
- Mentine relatia cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Efectueaza activitati de contabilitate: casa, banca, facturare, client, furnizori, situatii contabile, inventarieri.
- Preia si solutioneaza apelurile si mesajele pentru contabilitate.
- Intocmeste situatiile financiare, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic.

CERINTE

- Experienta in contabilitate de cca,/minim 1-3ani;
- Cunostinte de utilizare a calculatorului, Microsoft Office, programe specializate in contabilitate;
- Experienta evidenta contabila minim 1an;
- Cunostinte privind intocmirea si controlul documentelor fiscale privind gestiunea, stocurile, intrari-iesiri;
- Cunostinte de limba engleza;
- Abilitati de organizare si acuratete;
- Spirit analitic, lucrul in echipa, seriozitate, meticulozitate si acuratete, orientate spre indeplinirea atributiilor zilnice.
- Bune abilitati de organizare eficienta a timpului si activitatii si incadrarea in termene limita.
- Atitudine pozitiva si proactiva.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Tichete de masa;
- Telefon mobil de serviciu;
- Lucru intr-o companie dinamica, aflata in plina dezvoltare.

Pamas Trading SRL este o companie cu 16 ani de experiență și în continuă dezvoltare în domeniul Pet / Vet cu o echipa ambițioasă, formată în mare parte din medici veterinari.
Obiectul principal de activitate: importul și distribuția produselor medicinal veterinare, hrană și accesorii pentru animale de companie.
Ne străduim să fim un adevărat partener clientilor nostri oferindu-le produse la preţuri competitive, cu un raport foarte bun calitate pret si servicii prompte si de calitate legate de activitatea de distribuţie.
Produsele comercializate se bucură pe plan intern și internațional de un feedback excelent, înregistrand creșteri majore în cotele de piață. Ne bucură faptul că putem oferi consumatorilor din Romania o nutriție corectă, susținută științific și diferită de produsele existente pe piața noastră.